Hlavní strana >> Akce >> HC NEBORY DARUJÍ KREV >> První termín akce HC NEBORY DARUJÍ KREV
 

První termín akce HC NEBORY DARUJÍ KREV

Darování krve s HC Nebory dopadlo na jedničku

 

 

V minulých dnech jsme Vás na našich stránkách informovali o přípravě dobročinné akce HC NEBORY DARUJÍ KREV. A nyní můžeme s potěšením sdělit, že právě dnes proběhl první díl, přihlášení zájemci se ráno sešli na transfuzní stanici Nemocnice Třinec Sosna a po absolvování povinných vyšetření pak společně darovali krev.

„Měli jsme rezervován jeden odběrový cyklus, což znamená kapacitu maximálně 15-20 dárců a já jsem velmi rád, že jsme ji, počtem 16-ti dárců, téměř naplnili. Oceňuji zodpovědný přístup všech přihlášených účastníků. Až na 2-3 zdravotně indisponované zájemce dorazili všichni a tak mohu říci, že akce byla úspěšná a splnila svůj účel. Zvláště mě potěšily dvě dámy, které sice věděly, že dnes ze zdravotních důvodů nemohou krev darovat, ale i přesto dorazily, aby svou přítomností podpořily ostatní dárce.“, hodnotí dnešní odběr garant akce, Marian Franek.

„ Jako prvodárce jsem k dnešnímu odběru přistupoval s patřičným respektem – to víte, člověk nikdy neví, jak se s tím organismus popasuje. Ale s úlevou mohu říci, že vše proběhlo bez nejmenších problémů. Pokud dodržíte základní pokyny uvedené na webových stránkách Nemocnice Třinec, dorazíte odpočatí  a pohlídáte si pitný režim, odběr zvládnete bez problémů. Každému bych přál zažít ten pocit, že jste právě teď udělali něco dobrého pro lidi, kteří krev potřebují k záchraně života.“, s úlevou konstatoval jeden z neborovských hokejistů, Petr Stec.

Jistě se teď ptáte: „A co Oceláři, jak se zhostili své role hlavních patronů akce?“

Odpověď je nasnadě – „Samozřejmě na výbornou! K již avizovanému hlavnímu patronovi, Lukáši Zíbovi, se přidal ještě další – brankář Peter Hamerník. S ohledem na večerní utkání se Zlínem pochopitelně nemohli darovat krev zrovna dnes, ale oba přišli pozdravit účastníky akce, popřáli jim hodně zdaru, vzali si seznam dnů, kdy odběry probíhají a v nejbližším možném termínu krev darují také. I o tom Vás budeme na našich stránkách informovat.“, poznamenal Marek Chmiel, obchodní ředitel HC Oceláři Třinec.

Na závěr ještě slovo Mariana Franka: „Rád bych tímto poděkoval všem dnešním účastníkům i těm, kteří nás osobně nebo na dálku v našem snažení podpořili. Věřím, že i druhý termín odběru, 19.11.2010 v 8:00 hodin, naplníme stejně hojně jako dnes a již dnes se na všechny dárce moc těším. Děkuji také personálu transfuzní stanice, jsou to profesionálové každým coulem, příjemní, usměvaví a ochotní. Celý odběr fungoval, od našeho vstupu až po odchod, jak dobře namazaný stroj.“


Marian Franek  |  05.11.2010

 

hc-nebory-daruji-krev_5_11_foto2.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto-1.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto5.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto3.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto11.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto9.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto12.jpghc-nebory-daruji-krev_5_11_foto13.jpg
 
 

 Partneři klubu

 Logo města


 

Sponzoři klubu

PSMEDIA

Třinecká klimatizace

BEA

Litebit

SOJKA

MEROPS

K&M

STAVITEL

 

 
© 2024 PS Media s.r.o.   -  powered by redakce-online.cz