Hlavní strana >> HC Nebory >> 2. kolo PLAY OFF 2016-17

zpět

2. kolo PLAY OFF 2016-17

4. zápas úterý 21.3.2017 ZS ČESKÝ TĚŠÍN  21:30

HC TORPEDO HAVÍŘOV - HC NEBORY B  1 : 5

Branky NEB: 8. PIWKO Bogdan (TOMOSZEK Radek ), 13. STEC Petr (PIWKO Bogdan), 14. BĚHÁLEK Kamil (LANC Libor), 20. BĚHÁLEK Kamil ( ), 38. PIWKO Bogdan ( )

3. zápas:   čtvrtek    16.3.2017   ZS ČESKÝ TĚŠÍN   20:00

HC NEBORY B - HC TORPEDO HAVÍŘOV  1 : 5

Branky NEB:  16. HOTA Aleš (BĚHÁLEK Kamil )

2. zápas:   úterý    14.3.2017   ZS ČESKÝ TĚŠÍN   22:30

HC TORPEDO HAVÍŘOV - HC NEBORY B 3 : 7 (2:0 na zápasy)

Branky NEB: 2. HOTA Aleš (BĚHÁLEK Kamil ), 13. HOTA Aleš (LANC Libor), 22. RICHTER Tomáš (OBORNY Eduard), 27. BĚHÁLEK Kamil ( ), 39. BĚHÁLEK Kamil (HOTA Aleš), 41. OBORNY Eduard (BĚHÁLEK Kamil ), 45. PIWKO Bogdan ( )

1. zápas:   čtvrtek    9.3.2017   ZS ČESKÝ TĚŠÍN   20:00

HC NEBORY B - HC TORPEDO HAVÍŘOV 3 : 2

Branky NEB: 2. PIWKO Bogdan (STEC Petr), 30. PIWKO Bogdan (OBORNY Eduard), 31. CIENCIALA Radek (HOTA Aleš)

Semifinále letošního play-off BAHL přisoudilo týmu HC Nebory za soupeře havířovské Torpedo. Ač po základní části patřila neborovským v tabulce lepší příčka než Torpedu, do zápasu jistě nevstupovali v roli favoritů. Výsledky ze základní části totiž hovořily ve prospěch Torpeda, které vyhrálo oba zápasy – 9:2 a 3:2 SN, navíc i ve čtvrtfinále působilo suverénním způsobem, když vyřadilo Mosty 3:0 na zápasy.
Začátek zápasu tomu také nasvědčoval – Torpedo začalo aktivněji, více se tlačilo do zakončení a vypracovalo si i první šance. Ty však zůstaly nevyužity a v dalším průběhu první třetiny se neborovským podařilo vyrovnat průběh hry a vytvořit si také první šance. V největší se ocitl při samostatném nájezdu Běhálek, ale jeho téměř dokonalý blafák zůstal nakonec ze záhadných důvodů bez gólového efektu.
Druhá třetina již přinesla první branky a do vedení šly Nebory. Ve 22. minutě první lajna zavřela soupeře v jeho pásmu a v momentě, kdy už se zdálo, že přichází o puk, vzorně zabojoval Stec, který tygřím skokem vypíchl puk protihráči přímo na hokejku Piwka, který neotálel a z otočky poslal puk do levého růžku soupeřovy branky – 1:0. Po vstřelené brance se však naši hráči nechali soupeřem zatlačit do hluboké defenzivy a aktivita soupeře přinesla brzy ovoce. Ve 26. minutě zpoza branky Kraina trefil padajícího neborovského obránce a od něj se puk nešťastně odrazil do vlastní branky – 1:1. Vstřelený gól nalil havířovským sílu do žil, ti pokračovali v tlaku a neustále ohrožovali neborovského brankáře střelami ze všech pozic. A jedna z nich se brzy ujala, když ve 28. minutě vypálil od modré Cechel, neborovský brankář měl zacloněný výhled a tak puk spatřil až v síti své branky – 1:2.
Krátká pauza mezi třetinami přišla našim vhod. Na led se ve třetí třetině vřítil úplně jiný tým. Hned z první akce najel do útočného pásma Piwko, od modré napřáhl ke svému pověstnému golfáku a jeho bomba, tečovaná obráncem Torpeda, zapadla přesně k tyči brankáře Navrátila - 2:2. To ale nebylo vše, co se stalo v první minutě 3. třetiny. Bleskový obrat dokonal po závaru v útočném pásmu životní střelou od modré Cienciala – 3:2! Drama však pokračovalo dále – Torpedo vrhlo všechny síly do útoku, ale neborovští důslednou obranou eliminovali jeho snažení, a když se ve 42. minutě nechal vyloučit havířovský Koziorek, dovedli zápas s přehledem do vítězného konce.