Hlavní strana >> HC Nebory >> V Havířově vznikla nová hokejová liga, chcete se přidat?
 

TOPlist

HC OCELÁŘI TŘINEC

TJ Nebory 

 

1.NAHL 

BAHL

 

zpět

V Havířově vznikla nová hokejová liga, chcete se přidat?

 

Po dlouhé roky byl amatérský hokej v Havířově neodmyslitelně spojován s Havířovskou hokejovou ligou. Finanční náročnost kladená touto ligou na jednotlivé týmy ji však v minulé sezóně dovedla až k zániku.
To však nedalo spát mnoha hokejovým nadšencům, kteří se nehodlali smířit s tím, že by se hokejová liga v Havířově po dlouhých letech neměla hrát. A tak spojili své síly a v sezóně 2011-12 zorganizovali narychlo vlastní ligu v jakémsi nouzovém režimu. Oficiálně na sebe organizační stránku vzali hokejisté HC Nebory, kteří mají řadu zkušeností s realizací sportovních i kulturních akcí v regionu, a tak se nakonec mohla uskutečnit nová liga, která byla organizátory nazvána jako Nezávislá amatérská hokejová liga (NAHL).

 

Prvního ročníku se nakonec zúčastnilo 9 týmů, které byly rozděleny do první a druhé ligy. Vítězi premiérového ročníku se staly týmy HC Panters Havířov (1. liga) a HC Nebory (2. liga).

Jak jsme se dozvěděli od představitelů ligy, od příští sezóny již bude veškerá organizace zastřešena nově vzniklým občanským sdružením NAHL. Na plány do budoucna jsme se zeptali předsedy občanského sdružení, Václava Šutary.

Pane předsedo, jaké zkušenosti přinesl první ročník ligy?

Když vezmu v potaz, že jsme ligu začali zajišťovat až v průběhu října a hrát jsme začali až v listopadu, musím s potěšením konstatovat, že vše proběhlo až překvapivě dobře a bez organizačních nebo disciplinárních problémů. Hráli jsme sice až do dubna, ale nakonec jsme vše stihli. V této souvislosti bych rád poděkoval sportovnímu řediteli, panu Slezákovi, který organizačně zajišťoval realizaci všech zápasů.

Jaké plány máte do příští sezóny?

Hlavně chceme pokračovat v základní myšlence, která nás vloni spojila – tedy realizovat ligu s takovým rozpočtem, který umožní týmům financovat bezproblémově svou účast a nemuset se bát, že je stále se zvyšující náklady zruinují. Loňská tvrdá úsporná opatření nám pomohla ušetřit cca 30% nákladů, což považuji za ohromný úspěch a v tomto trendu chceme pokračovat i nadále.

První ročník jste odehráli za účasti devíti týmů. Plánujete rozšíření soutěže o další týmy?

To určitě ano! Našim cílem je obsadit obě ligy alespoň 8-mi týmy. Již nyní jednáme s několika bývalými účastníky, kteří za změněných finančních podmínek projevili zájem o návrat do ligy. A jsme připraveni i na přihlášky nových týmů, srdečně je zveme!

Kam se mají zájemci obracet?

Mohou nás kontaktovat mailem na adrese vaclav.sutara@gmail.com, nebo na tel. č. 608 402 333.

 


Marian Franek  |  06.08.2012

 

 

 Partneři klubu

 Logo města


 

Sponzoři klubu

PSMEDIA

Třinecká klimatizace

BEA

Litebit

SOJKA

MEROPS

K&M

STAVITEL

 

 
© 2024 PS Media s.r.o.   -  powered by redakce-online.cz