Hlavní strana >> HC Nebory >> MISTROSTVÍ REPUBLIKY AMATÉRŮ 2011

MISTROSTVÍ REPUBLIKY AMATÉRŮ 2011

MRA Kopřivnice 2011

Hokejisté HC Nebory vybojovali
   bronzové medaile

Tradičním vrcholem sezóny se pro HC Nebory stala účast na Mistrovství ČR amatétů v ledním hokeji, kterého se zúčastnili ve dnech 1.-3.4.2011 v Kopřivnici.

Účastníci turnaje byli rozděleni do dvou základních skupin, kde se utkal každý s každým a umístění ze základních skupin pak určilo soupeře pro vyřazovací boje. Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut a týmy sehrály v průběhu víkendu až 7 zápasů.
Do základní skupiny los přidělil neborovským týmy SALÁTI New Jersey, INSTALO Dačice, GINGILA Brno a BOŽKOV tým.

Výsledky ve skupině:

HC Nebory - SALÁTI New Jersey 3:2 (0:2)

Branky: Bojda, Havel (as. Bojda), Běhálek A. (Jasinski)

Mladý tým z Nového Jičína se ukázal jako mimořádně těžký soupeř pro první zápas turnaje. Překvapil neborovské aktivní hrou a během prvního poločasu si vytvořil dvoubrankový náskok. Ani po přestávce se neborovským příliš nevedlo a útočné snahy končily na připravené obraně soupeře. Naději přinesl až Bojdův gól 7 minut před koncem utkání. Favorit pak zatlačil nováčka turnaje do defenzívy a v poslední minutě dokázal dvěma góly senzačně zápas otočit. Zvláště třetí gól z hole Aleše Běhálka střelou zpoza branky odrazem o nohu brankáře byl pro snaživé soupeře pomyslným hřebíčkem do rakve. „Byl jsem s pukem na holi za brankou soupeře a podvědomě jsem cítil, že před brankou mezi kruhy najíždí spoluhráč. Pokusil jsem se tedy puk nahodit právě tam a přitom jsem trefil brankáře do nohy“, poznamenal šťastný střelec vítězného gólu.

HC Nebory – GINGILA Brno 7:1 (4:1)

Branky: Bojda (Jasinski), Běhálek K. (Kubáň), Bojda (Misiarz), Bojda (Richter), Stec (Havel), Puczok (Smoloň), Bojda.

Úplně jiný zápas, než proti houževnatým New Jersey. Brněnští hokejisté od začátku zápasu vůbec nestíhali a brankový rozdíl tak pravidelně narůstal ve prospěch Nebor až k potupnému poměru 7:1. Obrana outsidera si vůbec nevěděla rady s útočnými výpady Bojdy, který vstřelil 4 branky a stal se ihned kandidátem na vítězství v kanadském bodování.

HC Nebory – INSTALO Dačice 2:3 (1:1)

Branky: Bojda (Misiarz), Smoloň (Kubáň).

Třetí zápas již, bohužel, přinesl neborovským první porážku na turnaji. Jakoby je snadný průběh předchozího zápasu ukolébal a tak do utkání s Dačicemi nastoupili nesoustředěně a ponechávali soupeři až příliš prostoru pro jeho rychlé kombinace. A tak Dačice trestaly chyby v defenzívě Nebor strojovými kombinacemi a střelami do odryté branky. „Tento zápas jsme vůbec nezvládli po taktické stránce. Soupeř měl několik rychlých útočníků, kteří pokud dostali ve středním pásmu dostatek prostoru, byli už nezadržitelní. Za celý zápas jsme se s tím nedokázali srovnat a vítězství soupeře bylo zasloužené“, postěžoval si po zápase útočník Denis Havel.

HC Nebory – BOŽKOV tým 3:1 (1:0)

Branky: Bojda (Puczok), Puczok (Bojda), Jasinski (Běhálek A.).

Poslední zápas ve skupině měl rozhodnout o tom, z jakého místa postoupí neborovští do čtvrtfinále. Oproti minulému zápasu ovšem celý tým přistoupil ke hře s mnohem větším zaujetím a v repríze loňského finále po výborném výkonu přehrál své soupeře a zajistil si druhé místo ve skupině. Na ledě opět vynikala první útočná trojka Bojda, Jasinski, Puczok, která se postarala o všechny branky. „Týmové pojetí a zodpovědná hra dozadu nám v tomto zápase přinesly zasloužený úspěch. Soupeř se sice tlačil do zakončení, ale většina střel byla z větší vzdálenosti a o vyražené puky se spolehlivě postarali naši obránci“, liboval si po zápase brankář Franek, který si tak udržel na turnaji průměr 1 gól na zápas.

Čtvrtfinále:

HC Nebory – ASD Dukla Jihlava 4:0 (2:0)

Branky: Bojda, Běhálek K. (Puczok), Běhálek K., Puczok

Čtvrtfinále – na každém turnaji zápas pravdy - zápas, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Navíc tento zápas byl okořeněn tím, že byl reprízou čtvrtfinále z minulého roku, kdy neborovští postoupili po samostatných nájezdech. Nebory vstoupily do zápasu daleko soustředěněji a od začátku daly jasně najevo, kdo bude na ledě pánem. Hráči Dukly působili velmi matným dojmem a rychlonohé neborovské útočníky nestíhali odstavovat od puků. A když už se dostali na dostřel neborovské branky, všechny jejich šance pochytal spolehlivý brankář Kiedroň. Nebory si do poločasu vytvořily dvoubrankový náskok a ten už ve zbytku zápasu taktickou hrou udržovaly a z rychlých brejků přidaly ještě 2 góly. Vítězstvím ve čtvrtfinále tak Nebory opět potvrdily svou dlouhodobou příslušnost k republikové amatérské špičce a bylo jasné, že našemu regionu ani letos neudělají ostudu. „Jihlava, to je náš již tradiční soupeř a zápasy proti nim bývají vždy velmi vyhrocené. Proto jsem moc rád, že jsme se na dnešek výborně připravili a od začátku soupeře k ničemu nepustili. Myslím, že to byl klíč k úspěchu“, zhodnotil zápas obránce vítězného mužstva, Robert Pszczolka.

Semifinále:

HC Nebory – RBP Predators Kopřivnice 0:5 (0:2)

Po skvěle zvládnutém čtvrtfinále již tým z Nebor začal reálně pomýšlet na opakování loňské finálové účasti. Domácí tým neměl být nepřekonatelným soustem. Sice vyhrál svou základní skupinu, ale výkony nijak nepřesvědčoval a nezřídka bodoval jen zásluhou přízně domácích rozhodčích. Nicméně, semifinálový zápas přinesl překvapivý průběh. Neborovští opět zapomněli na začátku zápasu na nutnost uhlídat rychlé domácí útočníky, darovali soupeři až příliš mnoho prostoru a ten toho dokázal využít k získání jednobrankového vedení. Pak sice neborovští přidali, měli i náznaky šancí, ale žádná se neujala. Východiskem z krize měla být přesilovka, kterou hráli před koncem prvního poločasu. Tlak, zámek, střely, ale bez gólového efektu a ihned po skončení přesilovky dlouhá přihrávka na hráče, který se vracel nehlídán z trestné lavice a svůj nájezd chladnokrevně proměnil střelou mezi betony brankáře Kiedroně…0:2 a zřejmě rozhodující okamžik celého semifinále! Neborovští i dále bojovali jako o život, ale domácí dobře bránili, zachytal jim brankář a z rychlých protiútoků trestali okénka v obraně hostů. A když se Neborům v druhém poločasu postupně zranili Puczok, Kamil Běhálek a Bojda, bylo jasné, že již na obrat nenaleznou síly. „Na tento zápas jsme se hrozně těšili a věřili, že máme na to domácí tým porazit. Bohužel ale musím uznat, že na ledě byl soupeř lepší a poté, co se dostal do vedení, už si zkušeně postup do finále pohlídal. Nedokázali jsme uhlídat Zapletala, který nám dal 3 góly, a to rozhodlo o našem vyřazení. Nesmíme to ale vzdát, stále je v sázce bronzová medaile a my jsme odhodláni ji pro sebe urvat!“, prohlásil po prohraném semifinále Libor Jasinski – jediný nezraněný hráč z prvního útoku.

O třetí místo:

HC Nebory – REFEREE Havířov 3:0 (1:0)

Branky: Bojda (Havel), Piwko (Jasinski), Jasinski (Havel)

Zápas zklamaných semifinalistů přinesl souboj starých známých z Havířovské hokejové ligy. Referee – čtvrtý tým první ligy vyzval v souboji o bronz vítěze druhé ligy – Nebory. Pro neborovské bylo velmi důležité, že měli před klíčovým soubojem čas na odpočinek. Za tu dobu totiž zraněný Bojda dokázal dát dohromady své pochroumané koleno a se sebezapřením se pustil do boje o bronz. Jak je pro svůj tým důležitý, to dokázal již ve druhé minutě zápasu, kdy překvapivou střelou z úhlu otevřel skóre utkání. Neborovští se uklidnili, soustředěnou hrou nepouštěli soupeře do vyložených šancí, oporou byl i nyní brankář Kiedroň a zápas se tak vyvíjel k vítěznému konci. Zvláště v druhém poločase, kdy neborovský boss, Piwko, svým prvním gólem na turnaji zvýšil na 2:0, bylo jasné, že ani letos nepojedou neborovští domů s prázdnou.

Po zápase následoval závěrečný ceremoniál, na kterém Neborovští převzali pohár za třetí místo. A nezůstalo jen u toho. Do all stars týmu byl vybrán Vladan Bojda, kterému  jen velmi těsně unikla cena pro vítěze kanadského bodování.

„Letos jsme opravdu moc toužili po celkovém vítězství, ale sportovně musím uznat, že Kopřivnice byla lepší a tak nakonec bronzové medaile bereme a jsme moc rádi, že se opět nevracíme domů s prázdnou. Děkuji všem hráčům za odvedené výkony a za vzornou reprezentaci našeho klubu i regionu.“, zhodnotil vystoupení týmu na turnaji prezident HC Nebory, Bogdan Piwko.

Na dosažení úspěchu HC Nebory se podíleli následující hráči:

Brankáři: Kiedroň, Franek M.

Obránci: Paw M., Richter, Kubáň, Pszczolka

Útočníci: Bojda, Jasinski, Puczok, Běhálek A., Havel, Kubáň, Běhálek K., Piwko, Stec, Smoloň.

Nejlepším střelcem týmu se stal Bojda s 9 góly.