Hlavní strana >> HC Nebory >> MISTROSTVÍ REPUBLIKY AMATÉRŮ 2010

BAHL

zpět

MISTROSTVÍ REPUBLIKY AMATÉRŮ 2010

MRA 2010 KopřivniceHokejisté HC Nebory druzí na mistrovství republiky

Další úspěšnou reprezentaci našeho regionu si připsali hokejisté amatérského hokejového klubu HC Nebory, kteří se letos již podruhé zúčastnili Mistrovství České republiky amatérů v ledním hokeji. Tento prestižní turnaj je organizován pro amatérské hokejové týmy z celé republiky a probíhá ve dvou fázích. V první fázi se odehrají 4 turnaje základní úrovně a vítězové těchto turnajů se na závěr střetnou ve finálovém turnaji, který určí mistra republiky. Neborovští se letos zúčastnili turnaje v Kopřivnici, kde svedli tuhé boje v konkurenci 11-ti týmů z celé republiky. Účastníci turnaje byli rozděleni do čtyř základních skupin, kde se utkal každý s každým a umístění ze základních skupin pak určilo soupeře pro vyřazovací boje. Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut a každý tým sehrál v průběhu víkendu 5 zápasů.

Hokejisté HC Nebory se zúčastnili podobného  turnaje již potřetí a po úspěšných výsledcích na Iceshop Hockey Cupu v Brně 2008 (2.místo a účast ve finálovém turnaji) a na loňském Mistrovství České republiky amatérů v Kopřivnici (3. místo) i letos pomýšleli na přední umístění. „Letos se nám podařilo poskládat asi nejsilnější tým v historii klubu. Celou sezónu se nám vyhýbala zranění a díky upřímnému zájmu hráčů o účast v turnaji máme k dispozici opravdu skvělý výběr. Snad jen zranění obránce Patrika Cieslara a onemocnění Petra Stece těsně před turnajem nám trochu kazí radost“, poznamenal před zahájením turnaje Bogdan Piwko, jednatel klubu.

Do základní skupiny los přidělil neborovským týmy INSTALO Dačice a TJ Gottwaldov.

Výsledky ve skupině:

HC Nebory - INSTALO Dačice 1:0 (1:0) Branka: Bojda (as. Puczok)

Oba týmy si uvědomovaly důležitost úvodního utkání turnaje a tak nikdo nechtěl udělat chybu a po celý zápas měly obrany navrch oproti útokům. V úvodu utkání si několik střeleckých pozic vytvořili hráči Dačic, postupně se však územní převaha přestěhovala na hokejky Nebor a výsledkem byla úvodní branka v síťi Dačic, kterou vstřelil Bojda. I v dalším průběhu zápasu neborovští drželi optickou převahu, vytvářeli si střelecké pozice, ale nedokázali je proměňovat. Museli se proto až do konce strachovat o hubené vedení. Koncovku ovšem zvládli velmi dobře, také díky přesilovce, kterou jim v posledních dvou minutách nabídl soupeř. „Tento zápas byl vyloženě seznamovací, po roční přestávce nikdo neví, v jaké síle se představí soupeři. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a při brejcích využít kvalit našich útočníků. To se také podařilo, podržel nás i brankář Kiedroň a tak máme první body do tabulky“, okomentoval utkání Bogdan Piwko.

HC Nebory – TJ Gottwaldov 4:3 (3:2) Branky: Kubáň, Misiarz (Puczok), Bojda, Brudný (Bojda).

Druhý zápas skupiny přinesl neborovským konfrontaci s týmem TJ Gottwaldov, jehož kostru tvoří hráči dříve narozeni, kteří však ze svého umění nic nezapomněli. A byl to úplně jiný zápas, než ten úvodní s Dačicemi. Od prvního buly se oba týmy zaměřily na ofenzivu a hned v prvních minutách také padaly góly. Do vedení šly Nebory brankou Kubáně, Gottwaldov však brzy srovnal na 1:1. Herní převaha v prvním poločase byla ovšem jednoznačně na straně Nebor a ty tak postupně získaly vedení 3:1 po brankách Misiarze a Bojdy. V té době neborovští jasně dominovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou, ovšem bez gólového efektu. A tak těsně před přestávkou udeřilo na druhé straně, kdy soupeř snížil na 3:2 po nenápadné akci střelou z úhlu. Do druhého poločasu vstoupili lépe hokejisté TJ Gottwaldov, stále častěji se dostávali do prostoru brankoviště a po jedné z pěkně rozehraných kombinací vyrovnali na 3:3. Nebory se dostaly pod tlak a jen stěží se jim dařilo udržet nerozhodný stav. Ke konci zápasu se ale projevila únava soupeře, který nastupoval pouze s 10 hráči a tak závěr patřil náporu Nebor. Dvě minuty před koncem ještě velkou šanci nevyužili, kdy Brudný zakončil trestné střílení střelou do tyče. O minutu později se však už nemýlil a přesilovkovou kombinaci zakončil nechytatelnou střelou od modré čáry. Další drama tak opět dopadlo pro zástupce našeho regionu šťastně.

Základní skupinu tak Nebory vyhrály před Dačicemi a Gottwaldovem a z prvního místa postoupily do čtvrtfinále. Tak je ovšem čekal soupeř z nejtěžších, vítěz minulého ročníku, Mistr ČR amatérů, tým ASD Dukla Jihlava.

Čtvrtfinále:

HC Nebory – ASD Dukla Jihlava 1:0sn Branka: Havel

Čtvrtfinále – na každém turnaji zápas pravdy, zápas, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Navíc tento zápas byl okořeněn tím, že v minulém ročníku Jihlava rozstřílela Nebory potupně 5:0. Jenže letos to byl zápas o něčem jiném. Nebory do něj vstoupily s jasnou taktikou – po celý zápas vycházet ze zabezpečené obrany a za každou cenu otupit nebezpečné útočné hroty jihlavských. A to se také podařilo. V nervózním zápase nikdo nechtěl udělat chybu, gólových šancí tak bylo poskrovnu a střely, které prošly, spolehlivě pochytali brankáři. Zápas o všechno tak dospěl k infarktovému závěru, tedy samostatným nájezdům. Hrdinou nájezdů se stal brankář Nebor, Jan Kiedroň, který dokázal zneškodnit všechny 3 pokusy jihlavských hokejistů. Naopak, za Nebory proměnil svůj nájezd lišáckou fintou Havel a tak se celý tým mohl radovat z postupu do nedělního semifinále. „V dnešním zápase jsem se cítil skvěle, hráli jsme výborně dozadu a co ke mě prošlo, to se mi podařilo bez problémů vychytat. Nájezdy jsme díky brance Denise Havla zvládli také, takže jsem moc spokojený“, konstatoval po zápase neborovský gólman Kiedroň.

Semifinále:

HC Nebory – HC ORLI Stará Bělá 5:1 (3:0) Branky: Bojda (Puczok), Puczok (Běhálek A.), Havel, Brudný, Kubáň

Účast v semifinále byla pro celý tým zaslouženou odměnou za předchozí výkony. Nebory do zápasu vstoupily mnohem soustředěněji, než soupeř a výsledkem úvodního náporu bylo rychlé vedení 3:0 po brankách Bojdy, Puczoka a Havla. Tento nečekaný vývoj srazil Orly do kolen a ti se už do konce zápasu nevzmohli na výraznější odpor. Jejich útočné snahy končily na opět spolehlivě chytajícím Kiedroňovi a v obraně otevírali vrátka pro rychlé brejky Nebor. Jeden z těchto brejků proměnil ve čtvrtý gól Brudny. Soupeř ještě snížil tečovanou střelou na 4:1, ale neborovští drama nepřipustili, Kubáň zvýšil na konečných 5:1 a cestu do finále otevřel dokořán. „V tomto zápase jsme podali nejlepší výkon za poslední dobu. Orly jsme k ničemu nepustili, přehráli jsme je po všech stránkách a účast ve finále nás velmi těší“, radoval se po zápase Marian Franek, vedoucí mužstva.

Finále:

HC Nebory – Božkov Tým 1:5 (0:4) Branka: Havel (Pav M.)

Finálový zápas přinesl podobný průběh jako semifinále, jen s tím rozdílem, že tentokrát se v úvodu zápasu nechali zaskočit neborovští. Opticky nebyl rozdíl mezi oběma mužstvy tak zřejmý, ale Božkov předvedl svou smrtící zbraň – nezdolnou vůli a důraz při hře u brankoviště. Jakmile se Božkov (tým z Poličky) dostal do útočného pásma, každá akce hrozila gólem a ani do té doby nepřekonatelný brankář Kiedroň nezabránil hrozivému nárůstu skóre. Ve 12. minutě tak bylo 0:4 a o osudu finále bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase se Neborovští ještě pokusili o zázrak, ale všechny šance končily mimo branku, nebo na připraveném soupeřově brankáři. Božkov přidal ještě pátou branku a v závěru za Nebory vsítil alespoň čestný gól nejlepší hráč finálového zápasu, nezdolně bojující Havel. To ale už nic nemohlo změnit na tom, že z finálového vítězství a postupu do závěrečného turnaje se radoval Božkov Tým. Po zápase následoval závěrečný ceremoniál, na kterém Neborovští převzali pohár za druhé místo. A nezůstalo jen u toho. Cenu pro nejlepšího brankáře turnaje si odvezl brankář Nebor, Jan Kiedroň.

Celý turnaj pak zhodnotil jednatel klubu, Bogdan Piwko. „Musím poděkovat všem hráčům za předvedenou hru a za výborný přístup k celému turnaji. Mnozí z nich si museli vzít dovolenou, odejít od rodin či rozdělané práce, ale všichni k turnaji přistoupili skvěle a podepsali se tak pod největší úspěch našeho klubu. Pevně doufám, že se podobně dobře dokážeme připravit i na příští sezónu a že při troše štěstí na pohár pro vítěze dosáhneme“.

Na dosažení historického úspěchu HC Nebory se podíleli následující hráči:

Brankáři: Kiedroň, Franek M.

Obránci: Brudný, Pav M., Richter, Misiarz, Konvička st.,

Útočníci: Bojda, Jasinski, Puczok, Běhálek A., Havel, Kubáň, Pav J., Běkálek K.,Piwko

Masér: Franek S.

Nejlepšími střelci týmu se stali Bojda a Havel se 3 góly.