Hlavní strana >> HC Nebory >> Memoriál Františka Slezáka, áčko přivezlo 3.místo

Memoriál Františka Slezáka, áčko přivezlo 3.místo

Ve dnech 18.-20.3.2016 se v Havířově uskutečnil 4.ročník mezinárodního turnaje Memoriál Františka Slezáka, který je pravidelně pořádán na počest obrovského hokejového fandy a dlouhodobého ředitele Havířovské hokejové ligy. Pravidelným účastníkem tohoto prestižního turnaje je také A-tým HC Nebory a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Náš tým se v konkurenci osmi týmů neztratil a po statečném výkonu získal v tomto prestižním klání výborné 3. místo!

Osm účastníků turnaje bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech:
Skupina „A“  - HC Panthers, HC Nýdek, HC Bruzovice, HC Sportclub Ostrava

Skupina „B“ -  HC Nebory, HC Pitbuls, HC Pivrnec Púchov (SK), HC Strará Bělá

Výsledky ve skupině:

HC Nebory – HC Pitbuls 0:7
K úvodnímu zápasu turnaje nastoupil náš tým ve značně oslabené sestavě, což se podepsalo na výkonu a favorizovaným Pitbulům nebyl schopen čelit. Turnaj tak začal debaklem a naši hráči měli mnoho důvodů k zamyšlení jak napravit pošramocenou reputaci.
HC Nebory – HC Pivrnec Púchov 7:1
Smoloň (Jasinski), Lamacz O. (Noga), Jasinski (Lamacz J.), Macháček (Niedoba), Jasinski (Lamacz O.), Lamacz J. (Bojda), Mucha (Kurzok)
Druhý zápas turnaje už byl o něčem jiném. Kompletní a stoprocentně koncentrovaný tým Nebor ukázal svou sílu a nedal hostům ze Slovenska žádnou šanci.
HC Nebory – HC Stará Bělá 4:2
Bojda, Niedoba (Jasinski), Jaglař (Smoloň), Lamacz J. (Mucha)
Klíčový zápas ve skupině měl rozhodnout o tom, zda se naši hráči budou moci v play-off ucházet o medailové umístění, či nikoliv. Nebory musely vyhrát, aby si zajistily boj o 3.místo a po týmovém výkonu svůj úkol splnily a mohly tak dále snít o medaili.

O 3.místo neděle 20.3.2016:

HC Nebory – HC Panthers 3:2
Smoloň (Macháček), Niedoba (Noga), Mucha
Zlepšená forma se na našem týmu projevila i v závěrečném utkání o bronzové medaile. Proti favorizovaným havířovským Panterům předvedli bojovný výkon a po dramatickém průběhu urvali pro sebe skvělé bronzové medaile!
Celý průběh turnaje pak zhodnotil kapitán týmu, Vladan Bojda:

„Rád bych podotknul, že Memoriál Františka Slezáka se družstvu HC Nebory velmi vydařil. Po špatném začátku, na který jsme rychle zapomněli, jsme si spravili chuť na týmu ze slovenského Púchova. Pak jsme všichni zabojovali o druhé místo ve skupině se Starou Bělou, což se vyplatilo a mohli jsme si zahrát o bronzové medaile. Ve skupině A se na druhém místě umístil silný tým HC Panthers a tak jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Zápas o 3.místo se hrál ve vysokém tempu a i když jsme ztratili dvoubrankový náskok, tak jsme bronz nakonec urvali pro sebe! Všem klukům, kteří se zúčastnili turnaje moc děkuji za předvedené výkony a zodpovědný přístup - zejména v zápasech se Starou Bělou a Panthers. Třetí místo jsme si vybojovali zaslouženě!“

Marian Franek  |  30.03.2016