zpět

IPA Prymat CUP 2010

Spojenectví dvou hokejových týmů přineslo mezinárodní úspěchRozhodující nájezd

Společný tým Městské policie  Třinec a HC Nebory vyhrál turnaj v Polsku

Pěkného úspěchu dosáhl tým složený z amatérských hokejistů HC Nebory a Městské policie Třinec na turnaji IPA Prymat Cup 2010 v polském městě Jastrzebie (ve dnech 11.-12.11.2010). Jedná se o mezinárodní turnaj týmů hrajících pod hlavičkou policejních sborů, takže také český tým nastoupil jako Městská policie Třinec.

O vítězství v turnaji bojovali třinečtí v konkurenci tří polských týmů – IPA Osvětim, IPA Tychy a domácí IPA Hawks Jastrzebie.Vítězný tým

MP Třinec – IPA Osvětim 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Hokejisté Osvětimi nastoupili do zápasu s velkým zaujetím a od začátku třinecké favority velmi trápili. Vyrovnali se jim jak po stránce rychlosti, tak po stránce tvrdosti a po většinu zápasu drželi vyrovnané skóre. Až těsně před závěrem slavila úspěch větší hokejová vyspělost třineckých, kteří vsítili třetí gól a vítězství potvrdili čtvrtým gólem do prázdné branky v poslední minutě zápasu. Nejlepším hráčem třineckých byl Stec, autor 2 gólů.

MP Třinec – IPA Tychy 14:1 (4:0, 4:1, 6:0)

V zápase s nejslabším týmem turnaje nebylo o vítězi od začátku pochyb. Třinečtí své soupeře jasně přehrávali a tak jediným nebezpečím byla velmi tvrdá hra soupeře, z níž každou chvilku hrozilo zranění. I s tím se ale třinečtí vyrovnali a zápas dovedli bez úhony do vítězného konce.

MP Třinec – IPA Hawks Jastrzebie 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 1:1)

Poslední zápas turnaje svedl proti sobě dva dosud neporažené týmy, což znamenalo přímý souboj o vítězství v turnaji. A utkání se stalo důstojným vyvrcholením turnaje. První polovina zápasu patřila mnohem aktivnějším domácím hokejistům, kteří bojovali jako o život, vytvářeli si množství střeleckých příležitostí a po zásluze šli ve druhé třetině do vedení. Třinecké naštěstí obdržený gól nezlomil, zvýšili aktivitu a ještě před koncem druhé třetiny Havel vyrovnal na 1:1. Nástup do závěrečné třetiny vyšel českým reprezentantům skvěle. Hned v první minutě ujel ve vlastním oslabení Havel a přechýlil misky vah na jejich stranu – 2:1. Třinečtí pak s přehledem ubránili několik dalších oslabení a již se zdálo, že zápas dovedou do vítězného konce. Přišla však další přesilovka domácích a v ní sprška střel, které ještě brankář Franek pochytal. Poslední střelu však již pouze vyrazil před sebe, kde si ji nešťastně srazil do vlastní branky vracející se obránce – 2:2. O vítězi turnaje tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. V prvních dvou sériích byli úspěšní oba brankáři, ve třetí sérii proměnil za třinecké nájezd Havel, avšak i domácí střelec byl úspěšný a zajistil pokračování dramatu. Ve čtvrté sérii pak brankář Franek zlikvidoval hranou lapačky nájezd domácích, aby následně Havel další proměněnou penaltou rozhodl o vítězství Městské policie Třinec.

Kromě poháru za první místo si třinečtí odvezli také trofej pro nejlepšího hráče turnaje, kterou získal Denis Havel.

Turnaj pak zhodnotil kapitán týmu, Bohdan Piwko: „Prožili jsme tady krásný turnaj se šťastným koncem, což považuji, s ohledem na ohromné problémy s poskládáním týmu, za velký úspěch. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za snahu a bojovnost a také bych rád ocenil kvalitu pořadatelů, kteří turnaj připravili po organizační stránce skvělým způsobem“.