1.NAHL

BAHL

zpět

Béčko končí krůček od titulu

Jak jsme již informovali v minulých dnech, neborovský B-tým po hrdinském tažení v bojích play-off Beskydské amatérské hokejové ligy, dokráčel až do vysněného finále!
 A tak se poprvé v historii svých účastí v BAHL mohl postavit na led třinecké Nové Werk Arény jako aktivní účastník Finálového dne. Soupeřem našich hokejistů nebyl nikdo menší, než favorit favoritů – čtyřnásobný vítěz ligy – HC Hrádek.

Finalový den

Zápas se uskutečnil v senzační atmosféře, za účasti asi tisícovky diváků a co bylo potěšitelné, že v hledišti se objevilo překvapivě mnoho fandů HC Nebory! Někteří přišli v dresech, s transparenty, bubnovali, fandili, drželi palce – zkrátka byli vidět i slyšet! Ale také za soupeřem stála velká fanouškovská podpora – z Hrádku dorazily 2 autobusy výborně naladěných fanoušků, kteří rovněž o sobě dávali patřičně vědět.
Na ledě se od začátku rozpoutal tuhý boj. Začátek zápasu se nesl spíše ve znamení důsledných obran – nikdo nechtěl udělat chybu. První šance dostat se do vedení se naskytla Neborům ve 4.minutě, při vyloučení Pyszka. Naši hráči sehráli přesilovku velmi dobře, zamkli soupeře v jeho obranném pásmu, rychle kombinovali, ale k úspěchu chyběla překvapivá finální přihrávka, jež by nabídla vyloženou šanci. Velká škoda promarněné šance – úvodní gól by finálovým novicům jistě velmi pomohl. Po skončení přesilovky se hra postupně vyrovnala a štěstí se poprvé usmálo na favorita z Hrádku. Běžela 8.minuta, našim obráncům se sice podařilo v obranném pásmu získat puk, ale vyhodit z pásma už ne. Na modré čáře jej zachytil soupeř a po lehce zacloněné střele obránce Walacha proklouzl puk neborovskému brankáři smolně do brány – 0:1. Zbytek 1.třetiny se opět odehrával ve znamení opatrného hokeje bez větších šancí.
Cíl do 2.třetiny byl jasný – přidat na důrazu, tlačit se víc do brány soupeře a otočit zápas. Realita byla ale jiná. Hrádek vlétl do hry jako uragán a Jakub Pav důsledným forčekinkem získal na útočné modré puk, bleskově se zbavil obránce a tváří v tvář nedal brankáři Nebor šanci – 0:2. Stav byl tedy špatný, ale neborovští se nevzdávali. Konečně přidali na důrazu a tak ve 24.minutě využil Mendok zaváhání obránce soupeře a vstřelil konečně kontaktní gól – 1:2. Už jsme byli na dostřel, už to mělo přijít – tlak Nebor, vyrovnání, otočka průběhu zápasu. Tak jsme si to představovali, leč soupeř byl proti… Hned po dvou minutách využil nedůslednosti v obraně Nebor v útočném pásmu, Marek Wantulok se vyřítil do rychlého brejku a v momentě, kdy každý očekával důrazné zakončení…nezištně nahrál do tandemu najíždějícímu Branczykovi. Ten se tak zjevil sám před brankářem, vypálil a puk se – ač tečován lapačkou – šťastně překulil do brány – 1:3.
I ve 3.třetině bylo o co hrát, dvougólové manko se v hokeji dá smazat během chvilky. Nástup do třetiny se ale našim opět nepovedl a ve 33.minutě se při dalším závaru před svou brankou nechali přetlačit a inkasovali počtvrté – 1:4. To už byl bohužel stav, který zkušený favorit nemínil pustit a s přehledem tak dovedl zápas do vítězného konce. Nebory ale sympaticky neslevily ze svého snažení a na konci zápasu ještě zkorigovaly po pěkné akci Běhálka branou Lance – 2:4. Na další branky už ale nezbyl čas a tak Hrádek již popáté zvedl nad hlavu pohár pro vítěze.
Premiérové finálové vystoupení pak zhodnotil kapitán týmu, Kamil Běhálek: „I když jsme ve finále prohrávali už o dva góly, dokázali jsme snížit na 2:1 a myslím si, že zápas byl až do stavu 3:1 celkem vyrovnaný. Pak už jsme hru museli více otevřít, což Hrádku vyhovovalo a tak jsme inkasovali čtvrtou branku. Potom už se nám jen pár minut před koncem podařilo korigovat skóre. Pro nás je i přes zklamání z finálové prohry druhé místo obrovským úspěchem a chtěl bych tímto poděkovat jak týmu tak všem, kteří nás po celou sezónu podporovali. A gratuluji Hrádku k titulu."

Finále BAHL – 26.3.2016

Nebory – Hrádek 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: Mendrok, Lanc (Běhálek) – Walach (Branczyk), Pav Jakub, Branczyk (Wantulok Marek), Gorny (Drapa)