Hlavní strana >> Akce >> Rozhovor s Peterem Hamerlíkem

Rozhovor s Peterem Hamerlíkem

Přepis rozhovoru s Peterem Hamerlíkem, čestným hostem Neborovského trnkobraní

I pro Tebe, Peter, obligátní první otázka. Jsme na trnkobraní, jak moc máš rád slivovici?

Já musím říci, že můj vztah ke slivovici je vysloveně pozitivníJ.

Víme, že jsi ze Slovenska, můžeš nám upřesnit, kde jsi doma a kde jsi začal s hokejem?

Momentálně máme domov s manželkou v Bratislavě, už asi 3 roky. Ale pocházím ze západního Slovenska a s hokejem jsem začínal ve Skalici.

Jak se Ti líbí v Třinci a kde vlastně bydlíš?

Musím říci, že v Třinci jsme velmi spokojeni, nic nám tu nechybí, máme zde pronajatý třípokojový byt asi 5 minut od stadionu.

Stejně jako Lukáš máš dnes půvabný doprovod. Přítelkyně nebo manželka?

(chvíle ticha…) Manželka.

Můžeš nám ji taky pár slovy představit?

Jmenuje se Lucia. Povoláním je vizážistka. Sympatická, mladá… (váhá a... zůstává tajemný).

Peter, procestoval jsi s hokejem celý svět, hrál jsi na Slovensku, v Americe, v Bělorusku, Rusku a nyní tedy v ČR. Stejně jako Lukáše se Tě ptám, kde se Ti líbilo nejvíc po stránce hokejové a kde po stránce životního stylu?

Tak samozřejmě musím zmínit Ameriku, kde ten život je výborný. Je to země neskutečných možností, takže tam se mi moc líbilo. A co se týče hokeje, tak jsem velmi spokojený v Čechách.

Do Třince jsi přišel jako málo známý brankář, čím si vysvětluješ, že ses tady tak chytil?

Cítím se tady výborně, našel jsem tady perfektní spoluhráče, výborné fanoušky a vůbec tady cítím velkou důvěru i od lidí z vedení. A z toho všeho vyplývá velká pohoda, která se promítá i do výkonů.

Teď jsi mi odpověděl i na další otázku. Chtěl jsem se Tě zeptat na třinecké publikum. Tak já ji rozšířím. V posledních letech se stal miláčkem třineckých diváků Martin Vojtek, který je mistrem děkovaček. Nechal jsi se jím inspirovat? Posledně jsi při děkovačce doslova létal vzduchem.

Musím zopakovat, že v Třinci jsou opravdu skvělí fanoušci, fandí výborně, umí být i kritičtí, ale tak to má být. Co se týče těch děkovaček, já jsem spíše klidnější typ, který tyto situace až tak nevyhledává, ale pro lidi udělám všechno. Když se jim to líbí, rád si zalétám vzduchem.

Mimochodem, co Ty a slovenská reprezentace? Zachytat si na domácím mistrovství světa to by bylo něco? Nemám pravdu?

Tak vlastně já jsem už na posledním mistrovství světa okusil tu atmosféru, byl jsem tam jako brankářská trojka. Takže mým dalším snem je zachytat si na mistrovství světa a kdyby to bylo na Slovensku bylo by to skvělé! Je to ale podmíněné tím, abych chytal pravidelně a hlavně dobře tady v klubu.

Kdybys měl charakterizovat Lukáše Zíba, jaký je jako spoluhráč a jaký je jako člověk?

(se smíchem si mne ruce) Tak já jsem se až nedávno pohledem do statistik dozvěděl, že on je obránce, protože já ho u brány moc nevidím J.

Ale teď vážně, je to samozřejmě vynikající hokejista, výborně bruslí, má smysl pro kombinaci sice moc nebrání… ale od toho jsem tam asi já J. A jako na člověka mohu na něj říct jen samá pozitiva. V hokeji není moc lidí, se kterými by se člověk mohl tak dobře spřátelit, ale Lukáš je jedním z nich.

Co soudíš o akci HC Nebory darují krev?

Myslím si, že každá taková charitativní akce je výborná, a to na jakékoliv úrovni. A když pomůže zachraňovat životy, tak ji můžu jedině doporučit.

Když jste s Lukášem takoví kamarádi, doprovodíš jej na naši akci do nemocnice, aby se tam sám nebál?

Když mě pěkně poprosí, tak určitě ano.

Marian Franek  |  05.11.2010