Hlavní strana >> Akce >> Rozhovor s Danielem Semanem

Rozhovor s Danielem Semanem

Dane, děkujeme že jsi se také zúčastnil naší akce HC Nebory darují krev. Co Tě k tomu přivedlo?

O této zajímavé akci jsem již nedávno něco četl a včera jsme se o tom s klukama z týmu bavili v autobuse cestou ze zápasu na Slavii. Není to poprvé, co jsme takto diskutovali o možnosti darovat krev, jen zatím nepřišel ten správný impuls a tak jsem rád, že jsem se nyní mohl připojit.

Věděl jsi do dneška něco o existenci HC Nebory?

Ano, už jsem o vás něco četl na internetu jednak v souvislosti s vašimi výsledky, a jednak v souvislosti s touto akcí.

Jak se cítíš jako dárce krve? Už jsi někdy daroval?

Ne zatím jsem nedaroval, jsem tady poprvé a mám z toho dobrý pocit, určitě nemám obavy. Spíš jsem měl obavy, abych prošel lékařskou prohlídkou, ale všechno proběhlo v pohodě.

… po odběru:

Tak jak se cítíš po odběru?

Dobře, nemám žádné problémy. Všechno proběhlo hladce, ale pro jistotu si teď na zbytek dne naordinuji klid. Už mám po tréninku, tak mohu v klidu odpočívat.

Co by jsi vzkázal hráčům a příznivcům HC Nebory, kteří také darovali krev v minulých dvou týdnech?

Určitě jim gratuluji k dobré věci. Člověk nikdy neví, kdy sám nebo někdo z jeho blízkých bude krev potřebovat a tak, když je tady ta možnost, určitě všem darování krve doporučuji. Za tu hodinu co tady člověk stráví, navíc v takto příjemném prostředí ve společnosti velmi sympatických lidí, to musí být pro každého potěšením.

Marian Franek  |  28.11.2010